972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

לשחות עם אבא

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

חודש יולי, אמצע השבוע, שעת צהריים. תנועה דלילה הייתה במרינה בתל אביב. על המזח הסתובבו מעטים. סירות ויכטות צמודות זו לזו, דוממות. סמוך לשם התקבצו אנשים, ממתינים לאישור לעלות על הקטמרן ולהפליג הרחק מהחוף. בספינה סמוכה ישבו כמה נערות, צוחקות, שרות. ממתינות להפלגת כיף. אחת מהן חוגגת יום הולדת. הגורל זימן לאותו מקום ולאותה שעה שתי קבוצות הנושאות איתן מטען רגשי שונה לחלוטין.

בהינתן האות של הסקיפר, עלו האנשים – בני משפחה וחברים – על הקטמרן. פניהם לא לשיט תענוגות, אלא ללוות את אבי המשפחה בדרכו האחרונה ולמלא אחר בקשתו.

כשעצרה הסירה הרחק מהחוף והמנועים דממו, נשאו בני המשפחה הספדים, שרו שירים, העלו זיכרונות. ניכר היה כי למרות האבל הכבד שבו היו שרויים, מילאה אותם תחושה שהם הגשימו את רצונו של יקירם שכה אהב את הים.

לאחר מכן פיזר אחד הבנים את האפר בים והאחרים שבספינה השליכו בעקבותיו פרחים. בדקות שלאחר מכן, שוב העלו זיכרונות ושרו, ואז בלי תכנון מוקדם קפצו הבנים למים, "כדי לשחות בפעם האחרונה עם אבא" – הסביר אחד מהם.

המים העמוקים והקרים ולהקת מדוזות שנעה בקרבת הספינה, לא הרתיעו את האם שלא היססה לקפוץ גם היא, להיות קרובה בפעם האחרונה לבעלה איתו חלקה עשרות שנים של חיים משותפים.

המים לא שטפו את האבל ולא את היגון, אבל ניכר היה שהקפיצה הספונטנית לים שחררה מידה לא מועטה של מועקה. זה השתקף בשיחות בדרך חזרה למרינה ובמבטים. הם הגשימו את שיקירם רצה ומצאו בכך נחמה.

מעמד פרידה בים. צילום: עלי שלכת

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן