972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

סידורי קבורה בישראל

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

במדינת ישראל, הליך הבאתו של אדם שנפטר מן העולם למנוחת עולמים, עובר דרך מספר הליכים ביורוקרטים הכוללים בין היתר: קבלת הודעת פטירה והנפקת רישיון קבורה, תכנון מסע הלוויה והובלת הנפטר ממקום פטירתו אל המקום בו תשרף גופתו או בו הוא יוטמן למנוחת עולמים, תכנון טקס הלוויה ועוד. ברוב המקרים, בני משפחתו של הנפטר הם אלו הנדרשים להתמודד עם  מכלול סידורי הקבורה המונהגים במדינה, ובחלק גדול מהמקרים הם נאלצים לעשות זאת תוך כדי ההתמודדות עם קבלת הידיעה על מות יקיריהם.

סידורי קבורה במדינת ישראל מתייחסים לכל הליכי הקבורה המונהגים במדינה, בין אם הנפטר נקבר במסגרת דתית, ובין אם הנפטר מובל למנוחת עולמים במסגרת שירותי קבורה אזרחיים.

סידורי קבורה בישראל

דברים שחשוב לדעת על סידורי קבורה

על פי חוקי הקבורה במדינת ישראל, הבאתו של מנוח לקבורה או שרפה מחייבת את בני משפחתו או קרוביו להחזיק ברשותם רשיון קבורה. רשיון זה מונפק לרוב בבתי החולים, וזאת במקרים בהם המנוח נפטר בבית החולים. הנפקת הרישיון מתאפשרת לאחר הצגת הודעת פטירה על ידי הרופא שקבע את מותו של המנוח. בכל מקרה בו המנוח לא נפטר במהלך שהותו בבית החולים, יש להצטייד באישור פטירה והודעת שחרור הגופה המונפק מטעם הגורמים הבאים: משטרת ישראל הודעת שחרור חתומה על ידי קצין משטרה, רופא חתום על הודעת פטירה שאיתה ניגשים למשרד הבריאות להנפקת רשיון הקבורה.

לאחר הנפקת רשיון הקבורה, קרוביו או בני משפחתו של המנוח יפעלו  להבאתו לקבורה של המנוח או להעברתו לשרפה, ובין יתר הפעולות לשם כך כוללות: העברת הנפטר ממקום פטירתו אל  מתקן קירור או בית העלמין בו הוא ייטמן, הדפסת מודעות אבל, ארגון ותכנון טקס הלוויה או מעמד פרידה מפואר, היערכות לקראת ימי האבלות ועוד.

עלי שלכת – שירותי קבורה

"עלי שלכת" הינה חברה העוסקת בכל הקשור לנושאי הקבורה, לרבות, מתן שירותי קבורה הכוללים בין היתר:  העברת נפטרים, רכישת חלקות קבר, הנפקת תעודת פטירה, מתן סיוע וייעוץ לבני משפחתו או קרוביו של המנוח, תכנון וניהול טקסי לוויה ועוד מגוון נרחב של שירותים המוענקים לבני משפחתו של המנוח לאורך כל תקופת ימי האבלות, לרבות אספקת ציוד לאירועי הזכרון במהלך ימות האבלות.

במקביל, אנחנו ב-"עלי שלכת", מפעילים בית לוויות אזרחי, המאפשר להוביל את המנוח לקבורה אזרחית- חילונית, התואמת את אורחות חייו, בהתאם לרצונו האישי (על פי צוואתו או בקשתו האחרונה), או לחילופין, בהתאם לרצון בני משפחתו וקרוביו של המנוח. רוצים לדעת יותר על שירותי החברה? אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ישיר באמצעות אתר האינטרנט.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן