דברים שחשוב לדעת על קבורה אזרחית

דברים שחשוב לדעת על קבורה אזרחית

שוקלים לקיים הליך קבורה אזרחילאדם קרוב שזה עתה איבדתם? רוצים לדעת יותר על הליך הקבורה האלטרנטיביתבישראל? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות שירותי קבורה אזרחית – חילונית, אשר הפכה בשנים האחרונות להליך הקבורה המקובל על ישראלים חילוניים רבים.

קבורה אזרחית – הדרך המכובדת לסיים את החיים בהתאם להשקפת החיים החילונית – אזרחית בישראל.

DSC08701

קבורה אזרחית, הידועה גם בשם קבורה חילונית או קבורה אלטרנטיבית, הפכה בשנים האחרונות למקובלת על ידי אזרחים ישראליים –חילוניים רבים. הליך קבורה זה תואם את השקפת חייהם ולמעשה מהווה את הליך הקבורה היחידי במסגרתו הם יכולים להיפרד מהחיים בהתאם לאורח החיים החילוני אותו הם ניהלו עד למועד פטירתם.

קיומו של הליך קבורה אזרחי מתרחש כאשר הנפטר הותיר בצוואתו הרוחנית את הציווי לקיים עבורו טקס הלוויה חילוני עם לכתו מן העולם, וכמו כן, בהוראת בני המשפחה, המעוניינים לכבד את רצונותיו של נפטר אשר בחר בדרך זו. בנוסף, הקבורה החילונית מאפשרת גם לכל אותם אנשים שמסורבים על ידי הממסד הדתי להיקבר, ובמקרבים רבים מאפשרת לזוגות מעורבים של יהודי או יהודיה שנשואים למסופק דת להיקבר ביחד עם בן/בת הזוג בקבורה זוגית שאינה אפשרית בבית עלמין דתי.

במסגרת הליך קבורה אזרחית, עומדת לרשות בני משפחתו או קרוביו של הנפטר לקיים טקס לוויה חילוני, במסגרתו אומנם ניתן לשלב סממנים דתיים –מסורתיים, אך הוא שונה במהותו מאופי הקבורה הדתית. במהלך טקס לוויה חילוני, ניתן לשלב טקסטים, קטעי מוסיקה וכדומה במהלך הטקס, וכל זאת על פי התאמת התכנים להשקפת עולמו של הנפטר ורצון בני משפחת וקרוביו הנוכחים בטקס.

נגישות
למעלהעלה