דברים שכדאי לדעת על קבורה אזרחית

דברים שכדאי לדעת על קבורה אזרחית

קבורה אזרחית, הידועה גם בשם קבורה חילונית או קבורה אלטרנטיבית, מתקיימת במקרים רבים בבתי קברות המיועדים מראש לצרכי קיום הליכי קבורה בעלי אופי חילוני- אזרחי, המיועד לכלל אותם אנשים אשר אינם מעוניינים (או אינם יכולים) להביא לקבורה את יקיריהם במסגרת הליך הקבורה הדתי המתקיים בבתי העלמין הממלכתיים.

הסיבות בגינן פונים ישראלים רבים לקבורה אזרחית כוללות שתי סיבות עיקריות: האחת, בשל העובדה שדתם של הפונים איננה יהודית, והשנייה נובעת מהעובדה שהשקפת עולמם של המיועדים לקבורה חילונית בבתי העלמין הפרטיים הינה השקפת עולם חילונית.

50X70V4

כמה עולה חלקת קבר בבתי עלמין?

מחירה של חלקת קבר בבתי עלמין נקבעת בין היתר על פי מיקום בית העלמין, קביעת המדיניות של החברה המנהלת בנוגע לתעריפי חלקות הקבורה וכמובן גודל החלקה ושטחה.

קיום טקסי לוויה בקבורה אזרחית

טקסים אלו מתאפיינים בסגנונות שונים השונים במהותם ובתוכנם מטקסי הקבורה הדתית. חשוב לציין שבניגוד לדעה הרווחת, לא מעט אנשים המייעדים את הליך קבורתם בקבורה אזרחית, מבקשים לכלול במסגרת הליך טקס הלוויה גם סממנים דתיים הכוללים בין היתר את טקס הקריעה ואת קריאת הקדיש. טקסי הקבורה החילונית דומה בתוכנה בהליך קבורה נוצרית, וזאת בשל העובדה שניתן לטמון את הנפטר בתוך ארון קבורה, ולבצע את הליך טקס הלוויה כאשר ארון הקבורה מונח אל מול באי הטקס.

אנחנו בחברת "עלי שלכת" מתמחים בארגון טקסי קבורה אזרחית, ובנוסף, מעמידים לרשותכם שירותי קבורה אלטרנטיביים נוספים הכוללים בין היתר גם הליך של שריפת גופות בישראל.

נגישות
למעלהעלה