מה זה רשיון קבורה

מה זה רשיון קבורה

בכל בתי העלמין הפועלים בארץ, הן בתי קברות אורתודוקסים בהם מתקיימים טקסי הלוויה על ידי חברת קדישא, והן בבתי העלמין האזרחים בהם מתקיימים טקסי קבורה חילוניים רבים, נדרש הליך של הנפקת רישיון קבורה לצורך הזמנת הלוויה.

תהליך הוצאת רישיון קבורה הינו תהליך המחייב את בני משפחתו של הנפטר להגיע אל משרד הבריאות הפועל בעירו של המנוח. במעמד הפנייה יש להציג טופס הודעת פטירה ב-3 העתקים החתומים על ידי הרופא אשר קבע את שעת הפטירה. כמו כן, יש להציג תעודת זהות מקורית של הנפטר ואישור שחרור גופה ממשטרת ישראל, וזאת במקרים בהם הפטירה התקיימה מחוץ לכותלי בית החולים. במידה והמנוח נפטר במהלך שהותו בבית החולים, תוכלו להנפיק רישיון קבורה במשרד הקבלה- וועדת שחרורים הפועלת בבית החולים.

coffee 06

רישיון קבורה לצרכי קבורה בבית קברות אזרחי

במידה והליך הקבורה הינו הליך אזרחי- חילוני בני המשפחה יכולים להסתייע בשירותיה של חברת "עלי שלכת", המתמחה בין היתר בכל הקשור לטיפול הבירוקרטי כחלק בלתי נפרד מתכנון, ארגון וקיום טקסי הקבורה החילוניים.

הבאה לקבורה וטקס לוויה

לאחר השגת רישיון קבורה, בני משפחתו של המנוח נדרשים לבצע מכלול שלם של פעולות בנוגע להבאתו לקבורה של יקיריהם. פעולות אלו כוללות בין היתר: העברת הנפטר ממקום פטירתו אל המקום בו יתקיים טקס הקבורה, קביעת מועד טקס הקבורה, הוצאת הועדות פטירה (מודעות אבל), ארגון ותכנון טקס הלוויה וארגון תקופת האבלות (שבעה, יום השלושים, מועדי זיכרון אחרים וכו).

נגישות
למעלהעלה