תקשורת דיגיטלית בימי הקורונה

תקשורת דיגיטלית בימי הקורונה

תקשורת דיגיטלית בימי הקורונה

כולנו צפינו בדרכי התקשורת החדשניות של הילדים והנכדים ותהינו, לעיתים בקול ולעתים בשקט, איך מתנהל העולם התקשורתי שלהם? כיצד משפיע שפע המידע שמונח בטלפון החכם בכף ידם? האם זה מועיל או מזיק? שעות רבות יושבים בני נוער וילדים עם עצמם, לבד, שקועים במסך הקטן. מיליון פעמים כבר סיפרנו להם איך הדברים עבדו כשאנחנו היינו בגילם…

אך וירוס הקורונה טרף לנו המציאות.

יותר כבר אי אפשר להיפגש פנים אל פנים וכולנו צריכים להישאר סגורים בבית. הטכנולוגיות החדשניות הפכו לכורח, לפחות זמני. מי היה מאמין שמאות אלפי סבים וסבתות ישוחח עם הנכדים ב-zoom?

ב"עלי שלכת" התעקשנו במשך שנים ארוכות על פגישה פנים אל פנים. בכל מקום בארץ – בלי יוצא מן הכלל. אנחנו מאמינים בחשיבות ההיכרות האישית, ביכולת לשאול שאלות בלתי אמצעיות. גם אנחנו נאלצים להתגמש לאור המציאות ולקיים עם לקוחותינו פגישות דיגיטליות. אנחנו מבטיחים לעשות את מירב המאמצים כדי לשמור על כל האיכויות החשובות לנו בפגישה אישית, על אף האתגרים.

למי מכם ומכן שמרגיש פחות נוח עם המחשב, אספנו כמה הנחיות שיסייעו להיכנס לעולם הטכנולוגי בנינוחות ובזהירות ויאפשרו לכם לשמור על קשר רציף עם כל בני המשפחה!

אז איך עושים את זה?
אפליקציה ראשונה –וואטסאפ:
1. כנסו לקישור: https://web.whatsapp.com
2. על המסך יופיע ברקוד. כנסו לאפליקציית הוואטסאפ בטלפון הנייד, ובצד שמאל למעלה, לחצו על שלוש הנקודות.
3. בחרו באופציה בשם "Whatsapp web". המצלמה תפתח אוטומטית. כעת סירקו את הברקוד שבמסך המחשב.
4. אתם בפנים!

אפליקציה שנייה – zoom:
1. כנסו לקישור: https://zoom.us
2. לחצו במרכז המסך על הכפתור "Sign up for free". הרשמו באמצעות כתובת המייל שלכם וסיסמה לבחירתכם (שימו לב – על הסיסמה לכלול אותיות באנגלית, אות גדולה וסיפרה)
3. ברוכים הבאים – אתם בפנים!
4. כעת ניתן לבקש מקרובי המשפחה או החברים לבקש שיזמנו אתכם לשיחה, דרך שליחת קישור למייל שלכם. תוכל להיכנס מתיבת המייל האישית שלכם ולפתוח את השיחה אליה הוזמנתם
אפשרות נוספת היא זימון שיחה בעצמכם. הנה המדריך הקצרצר:
1. היכנסו לקישור: https://zoom.us
2. מצד ימין למעלה ללחוץ על Host a meeting – With video on""
3. ללחוץ על "Open Zoom"
4. לאשר למערכת את שידור הוידאו ואודיו שלכם – ואתם בפנים!
5. בסרגל התחתון לחצו על כפתור "Invite" וכתבו את כתובת הדוא"ל של מי שאתם מעוניינים לזמנו. הזום מקושר לדוא"ל שלכם, אז המערכת יכולה בקלות לשלוף מאנשי הקשר שלכם.
6. וודאו שמי שהזמנתם קיבל את לינק ההזמנה ומתחבר.

הטכנולוגיה שחלקנו חששנו מפניה ומהשלכות השימוש בה, באה היום לעזרתנו – וזה נהדר. במקום לבודד אותנו, היא עובדת בשבילנו ומקרבת אותנו ליקרים והיקרות לנו וזה בעצם כל העניין, לא?

נגישות
למעלהעלה