גורדי שחקים לקבורה – הפתרון למצוקת העומס?

גורדי שחקים לקבורה – הפתרון למצוקת העומס?

גורדי שחקים לקבורה – הפתרון למצוקת העומס?

האם קרוב היום בו נראה קבורה בגורדי שחקים? אם מסתכלים על מצוקת הקבורה היום, יכול להיות שאפילו יותר מהר ממה שחשבנו. הבעיה הזאת, אגב, לא נפוצה רק בישראל. סוגיית עומס היתר בבתי קברות היא בעיה של ערים רבות ברחבי העולם, בייחוד בערים צפופות ובקרב דתות שאוסרות על שריפת גופות, כמו יהדות ואסלאם. המציאות, שמחייבת את האדם להסתמך על קרקע בהיקף מוגבל וזרם בלתי פוסק של מתים, הביאה לתפוסה מלאה בבתי קברות קיימים. שבילי גישה הופכים קרקע לקבורה, החומות ההיקפיות מורחקות עוד ועוד ובחלק מהמקומות המתים פשוט מתחלפים.

האם קבורה בגורדי שחקים היא השלב הבא?

הדרך לקבורה בגורדי שחקים, בהסתמך על השיטות הנהוגות כיום, נראית סלולה. בין שיטות הקבורה המונהגות כיום כדי לחסוך במקום ניתן למצוא קבורה בשלבים הידועה גם כקבורה משפחתית. בצורת קבורה זו נקברים המתים זה מעל זה כשמחיצות בטון מפרידות ביניהם וממעל מונחת מצבה משותפת. קבורה מסוג זה אפשרית מתחת ומעל לפני האדמה. אופציה נוספת היא קבורה בקומות המכונה בארץ "קבורה רוויה" במסגרתה נקברים המתים בתוך נישות בקירות מבני קבורה. קבורה מסוג זה נערכת בארץ לדוגמא ב"הר המנוחות" בירושלים.  אופציה שלישית ואחרונה היא קבורה בתוך הקרקע מבטון, בקומות (קבורה לעומק, אם תרצו). כלומר, במבני קבורה המדמים את הקבורה באדמה – בקומות.

בברזיל כבר הוקם מגדל קבורה רב קומות ובפריז ובמומבאי שוקלים הקמת מגדלים דומים. היום כבר סבורים ההאדריכלים כי גורדי שחקים לקבורה יהפכו שכיחים בעתיד הלא רחוק. במקסיקו סיטי, שם נבנה בימים אלו מגדל קבורה שלישי, מאלצות הרשויות בני משפחה של מתים להוציא אותם מקבריהם שבאדמה ולהעביר אותם לקבורה בקומות, או לשריפה. עצמות אדם שאיש אינו דורש נקברות כ"עצמות לא מזוהות" מתחת לקברים טריים או נערמות במעין קברי אחים חשופים במזבחים נטושים. בקברים שהתפנו, נקברים מתים חדשים שיוצאו גם הם בעתיד מקבריהם.

קבורה אלטרנטיבית בעלי שלכת

עלי שלכת הינה בית לוויות מודרני העוסק בקבורה אזרחית, שריפת, גופות טקסי לוויה ואזכרה, מפעלי הנצחה, אדמיניסטרציה וטיפול בירוקרטי, יעוץ בתחומים שונים ושירותים נלווים נוספים.

אנו מטפלים בכל הנושאים, קטנים כגדולים כאחד ועד הפרט האחרון, תוך שימת דגש על התאמה אישית לרצון האדם ולאורח חייו. אנו מספקים ,שירותים כוללים (חבילות) בתחום הקבורה, השריפה, הלוויה והאזכרה, אותם אנו מתאימים אישית לנפטר וליקיריו.

נגישות
למעלהעלה