מנוחה אלטרנטיבית – מה כל הסיפור?

מנוחה אלטרנטיבית – מה כל הסיפור?

מנוחה אלטרנטיבית – מה כל הסיפור?

מנוחה אלטרנטיבית, הידועה גם בשם קבורה אזרחית או קבורה חילונית הינה קבורה המיועדת בעיקר למי שאינם מעוניינים להיטמן בבתי עלמין אורתודוקסים ולתושבי מדינת ישראל אשר אינם מוכרים כיהודים, או לחילופין, לאילו אשר יהדותם מוטלת בספק. אנשים הנמנים עם קבוצה זו, אינם מעוניינים לסיים את חייהם במסגרת קיום טקס דתי אשר נוגד את אורחות חייהם החילוניים –אזרחיים.

במקרים רבים, טקסי קבורה אלטרנטיבית נקבעים על פי דרישתו של המנוח בטרם פטירתו, וזאת במסגרת קיום צוואתו של הנפטר (על ידי בני משפחתו ומוקיריו) בנוגע לרצונו האישי להיקבר במסגרת קבורה אזרחית. פעמים רבות, כאשר אנשים המעוניינים לקבוע מראש את אופן קבורתם במסגרת טקס מנוחה אלטרנטיבית, בוחרת המשפחה לרכוש חלקת קבר באחד ממתחמי הקבורה המיועדים מראש לצרכי הקבורה האלטרנטיבית.

2011-10-27 14.17.28 עלי שלכת

כמו כן, עומדת לרשות כל אחד ואחת מכם האפשרות לבצע רכישת חלקת קבר בחיים, וזאת על מנת להבטיח לכם את מקום קבורתכם על פי השקפת עולמכם.  בכל הנוגע לשאלה: כמה עולה חלקת קבר, הדבר בא לידי ביטוי בהתאם למיקום הקבר, אופי הטקס אותו תרצו לקיים במהלך הקבורה, עלויות ארגון הטקס וכדומה.

בניגוד לדעה הרווחת, קיום טקס קבורה אלטרנטיבי יכול לשלב בתוכו סממנים מסורתיים מהליך הקבורה הדתית, לרבות, הכנת הגופה לקבורה במסגרת הליך המכונה טהרה, שילוב טקס הקריעה וקריאת קדיש על הנפטר על ידי בני משפחתו.

במקביל להליך הקבורה האלטרנטיבית, מתקיימת בישראל של השנים האחרונות גם הליך של שריפת גופה בישראל, וזאת בהתאם לדרישות המנוח ובני משפחתו. שריפת גופות בישראל מקבילה לשריפת הגופות אשר מתקיימת ברחבי העולם, והיא נועדה לצרכי שימור אפר הגופה או פיזורה במיקום גיאוגרפי אשר נקבע מראש על ידי המנוח.

ובנימה אישית, הקבורה האזרחית וטקס הלוויה הינם אמירת שלום בדרך שלכם, הסוגרת מעגל חיים בצורה מכובדת. אמירת שלום זו מאפשרת לכם להמשיך בחיים, בתחושה כי נפרדתם כראוי מיקירכם, באופן המשקף את חייו וחיי יקיריו. מכאן נובעת החשיבות הרבה בקיום קבורה אזרחית וטקס לוויה מכובדים, המותאמים לכם אישית.

עלי שלכת דואגת לכל סידורי הקבורה האזרחית, מסייעת בבחירת ובהתאמת אופי וצורת הקבורה האזרחית, מלווה ומנחה אתכם בבניית טקס הלוויה שלכם על כל פרטיו, ודואגת לטפל בכל הנושאים הטכניים והבירוקרטיים השונים, במקצועיות ותוך גילוי רגישות.

נגישות
למעלהעלה