972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

קבורה במעמקי הים

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

אני בן 65 ומבקש לשטוח את הסיבות שהביאו אותי, לאחר שנות חיים טובות, להחלטה לדאוג ל"קבורה" בלב ים. החלטה חשובה, שאני מרגיש מחויב לדאוג לה עוד בחיי. נימוקים רבים ומגוונים הביאו אותי להחלטה זו, החל מהאידיאולוגיים ביותר ועד לאחרון הנימוקים המעשיים.
אתחיל בנימוקים הקלים והפשוטים ביותר העולים על דעתי. והם מכילים גם אקולוגיה, גם מעשיות וגם אידיאולוגיה ארוכת טווח (לכלל האנושות). כל אחד מנימוקים אלה חשוב בפני עצמו וכולם יחד סייעו לי לגבש את דעתי על היתרונות של קבורה בים:

  1. כל החומרים שאני מכיר מתכלים בטבע, בצורה זו או אחרת, תוך מחזור בטבע.
    • מעמקי הימים העצומים, הם המקום הטוב והבטוח ביותר שבו ניתן להניח את שאריות גוף האדם. כאן בתוך המים הרבים יתבצע המחזור הטבעי, בנזקים המזעריים ביותר לטבע ולאנושות בכלל זה.
  2. הקבורה בבתי הקברות המקובלים, תופסים מקום על פני האדמה והם בזבוז עצום של עתודות
    • קרקע, לרוב סמוך לישובים עירוניים.כמו כן צריך לקחת בחשבון את תחולת החיים הארוכים, שתחילתם בארצות המתפתחות והמשכם בריבוי הטבעי העצום שהחל במאה העשרים, גם בארצות הפחות מתפתחות. דברים אלה חשובים מאוד ומחייבים ניסיונות פתרון רציני, נוכח הצפיפות הגוברת במיוחד בארצות המתפתחות.
  3. אמנם על פניו, מחשבה זו תחשב כ"חילונית", אבל ראה זה פלא: לשלושת מייסדי האמונות הגדולות בתרבות המערבית, (שבמקרה חיו ופעלו במזרח התיכון) להם אין קברים. אלא רק מיקום גיאוגרפי כללי, אבל אין קברים! זאת ועוד: שלושת האמונות הגדולות הללו- בעיקר היהדות והאיסלאם- הטיפו באופן שאיננו משתמע לשני פנים, שאין ערך לאבן לקבר ולמצבה. ואפילו אסרו לקדש שום דבר חומרי. ללמדך אולי, שהקדושה איננה מתקיימת בחומר אלא רק ברוח (האלוהים!) ללמדנו אולי, שאדם ילוד אישה, גדול ככל שיהיה, אין בו קדושה. מעשיו הטובים למען הרעיון האלוהי ולמען כלל האדם, ישארו בזיכרון הציבורי, בכתובים, בשירי תהילה או בתפילות.
  4. אינני מתכוון ואינני מסוגל להתווכח או לבוא חשבון עם גדולי הרוח, שבמשך הדורות נתנו ידם לשינוי ערכים יפים אלה. גם תהיות על המניעים שלהם לא יועילו עכשיו. אבל אפשר לומר בוודאות שאינני רואה שום סתירה בין הטמנת שאריות הגוף במעמקי הים, לבין אמונה ודת כל שהיא בתרבות המערב.

ולסיכום, העניין האישי: את המכתב זה אני מפיץ בין בני משפחתי וחברי, כי כך דרכי להתחלק עם הקרובים לי. וכן לבקש מהם למלא את בקשתי לאחר מותי. לכן מכתב זה מצורף לצוואתי.
בדרך כלל אין אנחנו יודעים מה יקרה אחרי מותנו. זה נכון גם לגבי איך ינהגו עם שאריות גופנו. ואני מבקש זאת כאן ועכשיו. בדעה וראש צלול לחלוטין.

בברכה, שלום בצרי ת.ז. 73776445
רח' ינון 13 תל אביב. 03.04.06
או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן