972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

אופרה – שריפת גופות

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

אופרה היא תהליך של שריפת גופות בצורה המכבדת את הנפטר, בדיוק כמו כל לווייה. חברת "עלי שלכת" העוסקת במתן שירותי קבורה אזרחית, הקימה את המשרפה הראשונה והיחידה בישראל לשריפת גופות נפטרים, ומאז ועד היום המודעות לשריפת גופות בישראל הולכת וגדלה משנה לשנה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות הליכי שריפת גופות בכלל ואודות שריפת גופות בישראל בפרט.

אופרה ברחבי העולם

הליך שריפת הגופה הינו הליך מקובל ולגיטימי בקרב תרבויות ומדינות רבות מסביב לעולם. בנוסף, ישנן דתות מסביב לעולם הרואות בהליך שריפת הגופה כאמצעי היעיל ביותר לשחרור הנשמה מהגוף וטהרת הנשמה באמצעות הליך השריפה. הנצרות, הדת הגדולה ביותר מסביב בעולם, רואה בהליך השריפה הליך לגיטימי לצמצום בעיית הקרקעות מסביב לעולם וזיהום הקרקע הנוצר כתוצאה מהליך קבורה מתחת לפני האדמה. על פי נתונים שונים, ביפן כמעט כל תושבי המדינה בוחרים בשריפת גופתם על פני הבאה לקבורה מתחת לפני האדמה, בשוויץ, צ'כיה ובריטניה, בין 70 ל-90 אחוזים מהתושבים יעדיפו הליך שריפת גופה מאשר הליך קבורה.

ואצלנו? המודעות לשריפת גופות בישראל הולכת וגדלה משנה לשנה, במיוחד לאור החיפוש אחר דרכים שאינן דתיות לציין את מאורעות החיים השונים.

שריפת גופות בהיבט הסביבתי

הליך שריפת גופות בניגוד לדעה הרווחת הינו הליך הנועד לשמר את הסביבה של כולנו. כידוע, שטחה של מדינת ישראל הינו מוגבל וקטן, ומדי שנה המדינה מפשירה דונמים רבים  לצורכי הכשרת מתחמי קבורה ברחבי המדינה, וזאת בשל הצורך לכך, ההולך וגדל באופן טבעי מדי שנה.

ה-אופרה אשר הוקמה על ידי חברת "עלי שלכת" הינה משרפה מתקדמת וחדישה המיועדת לצורכי צמצום נזק האוויר כתוצאה מהליך השריפה עצמו, וזאת באמצעות מערכות מיוחדות המותקנות בכל המשרפות המובילות והירוקות ביותר בעולם.

היבט ירוק נוסף המתקשר ליתרונות הליך שריפת הגופה על פני הליך הקבורה, הוא היבט מי התהום. כידוע, בכל פעם שאדם נפטר מן העולם ומובא לקבורה מתחת לפני האדמה, גופו המורכב מ-70% מים מחלחלים למי התהום ולמעשה מייצרים זיהום תת קרקעי המגיע אלינו בחזרה באמצעות קליטת מי תהום בשדות חקלאות ושימושים חיוניים אחרים.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן