972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

איך מודיעים על פטירה של אדם קרוב?

כשאדם קרוב הולך לעולמו, יש מסביבו כמה מעגלים של אנשים. המעגל הקרוב הוא בני המשפחה- הורים, אחים, ילדים. מעגל קרוב נוסף הוא החברים הקרובים. המעגלים הבאים הם של בני משפחה רחוקים וחברים רחוקים.

בצה"ל, בדומה לצבאות אחרים בעולם, קיימת יחידה מיוחדת אשר מומחיותה היא הודעה על מקרי מוות של חיילים, פצועים קשה או שבויים וחטופים. רוב המודיעים הם אנשי מילואים מיומנים, המתנדבים לתפקיד. בזמן הכוננות הם נושאים עימם מדים, ומוכנים לקריאה. לרוב מצטרף אליהם רופא או צוות מד"א.

הצוות מגיע במהירות אל המשפחה, מתוך מטרה להיות ראשונים לבשר את הבשורה באופן מוסמך וישיר. במקרים מיוחדים נמסרת ההודעה למשפחה על ידי בכירי צה"ל, ובהם ראש אכ"א והרב הצבאי הראשי. בעקבות מבצע צוק איתן, שבו לחללים אחדים היו חברות (שלא במעמד של ידועות בציבור) ואף ארוסות, עדכן צה"ל את הנהלים, כך שגם חברות יקבלו הודעה על מות חברן, וחברות חיילות תהיינה זכאיות לחופשה של שבוע למשך ימי השבעה.​

הודעה למעגל
הקרוב ביותר

להכין את הסביבה לבני המשפחה הקרובים. חשוב להודיע להם בהקדם האפשרי, ועדיף פנים אל פנים. הדבר נכון הן מבחינה רגשית והן מבחינה לוגיסטית, על-מנת לפנות זמן להלוויה ולמעמד הפרידה.

הפצת ההודעה
למעגלים נוספים

להודיע לבני המשפחה והחברים הרחוקים יותר- טלפונית, בהודעות טקסט, או באמצעות הרשתות החברתיות.