972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

בית הקברות היהודי
החשוב בעולם

בית הקברות היהודי החשוב בעולם – הר הזיתים

אין הרבה בתי קברות יהודיים שזוכים להיכלל בדירוגים עולמיים נחשבים – אבל בית הקברות היהודי בהר הזיתים הוא בהחלט חבר קבוע ברשימות הללו. הוא הוקם לפני 3,000 שנה במדרונותיו של הר הזיתים ושטחו מסתכם בלא פחות מ-600 דונם! אלא שייחודו בא לידי ביטוי באישים המפורסמים הקבורים בשטחו. כבר מהמאה ה-15 התעקשו היהודים להיקבר בהר הזיתים מתוך אמונה שברגע תחיית המתים – מתי הר הזיתים יהיו הראשונים לקום מחדש. לצד קבריהם של רבנים מפורסמים כמו הרמב"ן, עולי הגרדום מאיר פיינשטיין ומשה ברזני, אנשי תרבות כמו אליעזר בן יהודה וש"י עגנון ומנחם בגין אחד, קבורים כאן לא פחות מ-70 אלף אישים שהיו חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העיר ירושלים וארץ ישראל.

שווה ביקור
הסיור בבית הקברות הר הזיתים מספק כמה תצפיות בלתי נשכחות על העיר העתיקה ורחובותיה. מומלץ להגיע לקראת שעות השקיעה וליהנות גם ממזג אוויר נוח ואוורירי.

כדאי לדעת
במתחם בית הקברות פועל מרכז מידע ממנו יוצאים סיורים מודרכים שאורכם נע בין שעה וחצי לשלוש שעות. הסיור מתאים למבוגרים ופוקד את האתרים החשובים ביותר. מפאת גודלו העצום של בית הקברות, אין אפשרות לפקוד את כולו ביום אחד. הכניסה חינם.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.