972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

בית הקברות ליצ'אקוב

בית הקברות ליצ'אקוב שבעיר לבוב, אוקראינה

אחד מבתי הקברות המרתקים והוותיקים בעולם, שכבר זכה לכינוי "מוזיאון תחת כיפת השמים". העיר לבוב שבאוקראינה נחשבת למוקד משיכה לצעירים בשל חיי הלילה התוססים שלה, אבל לא רק. קבוצות רבות של מטיילים מכל העולם פוקדות את בית הקברות שהוקם בשנת 1786, עוד בתקופה האוסטרו-הונגרית. מעל 400 אלף קברים מאכלסים את המתחם, ביניהם חיילים, מנהיגים, כמרים מפורסמים, אנשי רוח ואמנים מקומיים. אבל הסיפור האמיתי כאן הן המצבות. כל מצבה או אנדרטה היא יצירת אמנות. מומלץ לקחת סיור עם מדריך מקומי כדי לדעת ולהכיר את ההיסטוריה של לבוב ושל אוקראינה כולה.

שווה ביקור
כל פסל בבית הקברות הזה מעביר מסר של אבל, עוצמה והקרבה. מומלץ לבקר בקברים המפוסלים של הארכיבישוף הארמני סמואל סטפנוביץ ', המלחין ולדימיר איווסיוק, הסופרים אוסיפ טוריאנסקי ומיכאיל רודניצקי, השחקנית רג'ינה מרקובסקי (היפהפיה הנרדמת) ועוד גיבורי תרבות מזרח אירופיים.

כדאי לדעת
שטחו של בית הקברות ליצ'אקוב הוא עצום – 42 דונם! בשל גודלו הוא מכיל לא מעט קומפלקסים שמוקצים לקברי המונים, כמו זה השייך לצבא הסובייטי. 4,000 חיילים קבורים בקומפלקס שהוקם לזכר הלוחמים במלחמת העולם השניה.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.