972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

בית עלמין אזרחי – איפה? איך ולמה?

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

בשנים האחרונות, יותר ויותר אזרחים ישראליים- חילוניים, בוחרים למצוא מנוחה אחרונה  במסגרת הליך קבורה אזרחי, התואם את אורחות חייהם החילוניים אותם הם ניהלו עד לרגע פטירתם. בתי העלמין האזרחיים הקיימים ופועלים ברחבי מדינת ישראל זה עשרות שנים, יועדו מלכתחילה להוות מקום קבורה לכל אותם תושבי המדינה אשר אינם מוכרים כיהודים, או לחילופין, לאלו אשר יהדותם מוטלת בספק, אך גם למי שאינם מעוניינים להיטמן בבתי העלמין האורתודוקסים.

טקס הלוויה המתקיים בבית קברות אזרחי, אומנם דומה לטקס קבורה המתקיים בבית עלמין אורתודוקסי, אך הוא שונה באופיו ובתכניו הרעיוניים הבאים לידי ביטוי במהלך הטקס. בדומה לכל הליך קבורה, גם טקס קבורה אזרחי מתחיל בהליך העברת נפטרים אל מקום בית העלמין האזרחי, הנפקת רישיון קבורה, סידורי קבורה, ארגון תכנון טקס הלוויה ועוד.

קבורה אזרחית- למה זה כל כך חשוב?

קבורה אזרחית וטקס לוויה אזרחי הוא יותר מהכול סגירת מעגל עם אורח החיים החילוני- אזרחי אותו ניהל הנפטר לאורך כל ימות חייו. כיום, יותר ויותר אזרחים ישראליים –חילוניים בוחרים לכלול בצוואתם גם את סידורי הקבורה האזרחיים, וזאת על מנת לאפשר ליקיריהם וקרוביהם את האפשרות להיפרד מהם בצורה המכובדת וההולמת ביותר את אורח חייהם החילוני- אזרחי.

קבורה אזרחית – היכן?

בארץ קיים בית עלמין אזרחי אחד הפועל כבית עלמין עירוני, בנוסף קיים בית עלמין אזרחי ליד באר שבע ובקרית טבעון , אלו בתי העלמין היחידים שפועלים תחת הסדרי משרד הדתות והביטוח הלאומי, בנוסף פועלים בתי לווית בקיבוצים שמאפשרים קבורה אזרחית לבני משפחה של תושבי המקום.

אנחנו ב-"עלי שלכת"- חברה המתמחה בארגון והפקת טקסי קבורה אזרחיים, מעמידים לרשותכם מגוון נרחב של שירותי קבורה, החל מבחירת מקום הקבורה ורכישת אחוזת הקבר, דרך העברת נפטרים אל מקום קבורתם וטיפול בהליכים מינהליים הקשורים לטקס הקבורה ועד לארגון, תכנון והנחיית טקסי הלוויה האזרחיים. במקביל, אנו מעניקים שירותי תמיכה, ליווי וייעוץ לאורך כל תקופת האבלות למשפחות הנפטרים.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן