972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

האם הקבורה החילונית מתנגשת עם הקבורה הדתית?

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

הקבורה החילונית-אזרחית אינה מתנגשת או נוגדת את הקבורה הדתית היהודית.
המושג "אזרחי" על פי חוק הקבורה האזרחית משנת 1996 אומר "לפי רצון הנפטר או בני משפחתו". זה אומר שבהחלט ניתן לבצע מעמד פרידה דתי לחלוטין ועדיין המהות תהיה אזרחית.
הקבורה האזרחית אינה כופה את אופן ניהולו, מהלכו ותכניו של טקס הפרידה, ואין כל מניעה לשלב סממנים מסורתיים דתיים בטקס הקבורה החילונית.

קריעה, קדיש ואל מלא רחמים הינם מן הסממנים הדתיים המוכרים ביותר, ושילובם במהלך טקס הקבורה החילונית תלוי אך ורק ברצונם ובהעדפותיהם של האדם ומשפחתו. מעבר לכך, אין כל מניעה כי רב יקח חלק בטקס הקבורה החילונית.
לעלי שלכת רבנים וחזנים מכל זרמי היהדות, אשר יכולים להשתלב בטקס הקבורה החילונית, ופעמים רבות אנו נקראים לבצע מעמדי פרידה בבתי עלמין המנוהלים על ידי חברה קדישא.

למעשה הבחירה כולה נתונה בידכם. עלי שלכת ערוכה לקיים טקסים בעלי כל אופי וצביון אותו תגדירו – החל ממעמד פרידה בקבורה חילונית ללא אף סממן דתי וכלה בטקס קבורה דתי מלא.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן