972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

האם בקרוב לא יהיה היכן להיקבר בסין ?

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

לאחר שכבר הנהיגו מדיניות נוקשה בנוגע להליכי הריון ולידה (על פי חוק, זוג הורים בסין, רשאי להביא ילד אחד לעולם), מנסים הסינים להתמודד גם עם הליכי הפטירה והקבורה של תושבי המדינה. ומתוך ניסיון להתגבר על קצב התמותה ההולך וגדל מדי שנה, מציעות לא מעט ערים ברחבי סין, תמורה כספית לכל אדם שיוותר על אחוזת קבר ביבשה, ובמקום זאת אפרו יפוזר ברחבי הים.

על פי תחזיות שונות, עד לשנת 2025, מספר המתים ברחבי סין, אמור להגיע ל-20 מיליון איש מדי שנה. נתון זה מעורר תהיות בנוגע למקום קבורתם של מיליוני הסינים, ובמחוזות שונים ברחבי סין צופים מחסור חמור במקומות קבורה תוך 5 עד 10 שנים מהיום.

כחלק מניסיונות ההתמודדות של מחוזות שונים ברחבי סין בנוגע למחסור הצפוי במקומות קבורה, מציעות לא מעט ערים ברחבי סין תמורה כספית לכל אותם אנשים שיוותרו מראש על חלקת קרקע לצרכי קבורה. על פי ההצעות השונות המופנות כיום לתושבי סין, ויתור על חלקת קבר ביבשה, תבטיח להם, גם תמורה כספית וגם מימון כספי לצרכי כיסוי ההוצאות למטרות ארגון משט שיפזר את אפרם בים.

למרות שחלקת קבר יכולה להגיע במחוזות שונים ברחבי סין לאלפי דולרים, ולמרות ההצעות הכספיות בנוגע לוויתור על חלקת אדמה לצרכי קבורה, פחות מ-2% בכל רחבי סין, וויתרו בשנה האחרונה על אחוזת קבר יבשתי, ונענו לדרישות המחוזות השונים ברחבי סין להימנע מקבורת יבשה ולבחור בקבורה הימית. עיריית שנגחאי, מעודדת מאז שנת 1991 את נושא הקבורה הימית, ובשל הביקושים הנמוכים היא העלתה לאחרונה את תעריף התמורה הכספית, המגיע כיום ל-320 דולרים, ועדיין אין הרבה קופצים על המציאה.

הרבה יותר ממיליארד סיניםהרבה פחות עתודות קרקע

עתודות הקרקע לצרכי קבורה הן אחת הבעיות עימה מתמודדים מחוזות שונים ברחבי סין בכל הקשור לקצב גידול התמותה במדינה, ועל פי הערכות שונות, ב-15 שנה הקרובות, בעיית המחסור תלך ותתרחב לכל חלקי המדינה.

המצב ההולך ומחמיר בסין מעלה לא מעט תהיות בנוגע למקומות הקבורה המסורתיים, ומעורר תהייה מעמיקה יותר, האם מצב בו לא נותרות עתודות קרקע לצרכי קבורה, עלול להתרחש גם במדינת ישראל?

בשנים האחרונות, אנו עדים למצב בו מדינת ישראל, שבלאו הכי איננה משופעת בעתודות ומשאבי קרקע רבים, נאלצת להתמודד עם מחסור בעתודות קרקע לקבורה. הליך זה מלווה בעלייה חדה של מחירי הקרקעות ברחבי המדינה, ומעלה לא מעט שאלות ותהיות בנוגע לאופן ניצול משאבי הקרקע הקיימים. כמו כן, עתודות הקרקע המעטות ברחבי המדינה מעוררות לא מעט תהיות בנוגע לאופן הקבורה שיונהג בעשורים הקרובים במדינת ישראל. החלופה היעלה ביותר לניצול הקרקע היא שרפת גופות פתרון של מבזבז קרקעות ומונע זהום הקרקע מקבורה.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן