972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

השליטה בחיים עד הנשימה האחרונה

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

הבשורה הקשה שמקבלים החולה ובני משפחתו כי המוות הוא בלתי נמנע, היא תחילתו של מסע נפשי קשה. מנעד הרגשות השליליים כולל תחושת חוסר אונים, כאב וצר ובעיקר אובדן שליטה ופחד גדול מהצפוי לבוא.

 

בכל שלב בחיים, שליטה מעניקה ביטחון, רוגע ושלווה – ואין סיבה שחולים סופניים יוותרו על כך. השאלה המתבקשת היא איך מחזירים את השליטה לידיים ברגעים בהם יסוד החיים מתערער? אין ספק, כאשר אדם נמצא על ערש דווי, נושאים בלתי פתורים מכניסים אותו לחוסר שקט ולתחושת החמצה. מצב רוחו ירוד וסביבתו הקרובה מושפעת מכך.

 

אחד הנושאים המטרידים ביותר הוא התמודדות עם אי הוודאות לקראת פרידתם מן העולם. איך יבשרו לעולם? למי יבשרו קודם? מתי יבשרו? מה יותירו אחריהם? ואיך מוודאים שכל רכיבי הצוואה יתקיימו לפי רצונם? אל כל אלה יש להוסיף נושאים כמו חוסר ידע לגבי זכויות ונהלים בנושאי קבורה, אבל ושאר סבכים בירוקרטיים מורכבים.

 

התשובה לכל השאלות האלה היא חד משמעית: תכנון מוקדם. ככל שיקדים החולה לטפל בהם – כך יוטב לו ולמשפחתו. תכנון מוקדם ומוקפד של רגע הפרידה מהעולם וסגירת קצוות בנושאים אישיים-משפחתיים, מסייעים  למעשה להשיב לחולה את השליטה בחייו. בנוסף, הוא יזכה לשקט נפשי ושלווה, בשל הידיעה כי לא רק צוואתו הפיננסית תתקיים, אלא גם צוואתו הרוחנית. יתרון נוסף הוא, שכל בקשותיו תתממשנה במלואן, ללא מתח או דוחק זמנים עמם תיאלץ משפחתו להתמודד עם בתקופת האבל.

 

מה בעצם כולל תהליך התכנון המוקדם?

 

לפני הכל, קיימת חובה להעביר באופן מסודר את המידע המלא לחולה ולבני משפחתו, שכן כל אדם ראוי לשקט נפשי, שלווה ולתחושה של זקיפות קומה גם ברגעיו האחרונים. התהליך עצמו מלווה בטיפול פסיכולוגי שמסייע לו להתמודד עם הבשורה הקשה. השלב הבא הוא בניית מערך שיצייד את החולה בכלים שיותירו אותו אדם חיוני עד יומו האחרון. 

 

חשוב לזכור שאדם הנוטה למות זקוק לתחושת אהבה, הבנה וחמלה. מבט על רגעיו היפים בחיים, הצלחותיו והישגיו – הוא מתבקש גם אם הוא שרוי בתחושת מועקה ונוטה להקטין את חייו. כמו כן, חשוב לקיים קשר עם בני משפחתו באופן שיסייע להם להקל על מצבו ולהיות נוכחים וקשובים לרחשי לבו.

 

קרוב משפחה או אדם יקר לכם נוטה למות? אנחנו כאן בשבילכם כדי ללוות ולהוביל את כל התהליך הפרידה מן החיים. אנחנו זמינים עבורכם לשיחת ייעוץ על מערך המוצרים עלי שלכת.

 

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן