972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

חשיבות בנית אתר הנצחה ליקירכם

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

מאז השקת מערכת אתרי הזיכרון החברתים שלנו לפני למעלה ארבע שנים, השקענו הרבה זמן התבוננות במשמעות האמיתית וערך שהם מביאים למשפחות – הן במהלך ולאחר טכס הלוויה. ראיתי מקרים שהם הפכים לספרים שמשפחות שמורות על שולחן הקפה שלהם.  ודרך כל תצפיות אלה, אני כבר יכול לבוא עם כמה דרכים ותובנות בסיסיות שלאתרי זיכרון חברתיים יש ערכים מוספים לחיי משפחות במשך השנים, וגם דרכים שהם יכולים להוסיף ערך לשלך.

1. להמשיך את השיחה של חיים אחרי המוות
אם אי פעם איבדנו מישהו, ייתכן שהיה לך ניסיון כזה לפני: אתה עושה משהו שמזכיר לך את יקירך ובאמת רוצה לספר על זה, אבל אתה לא יכול …  עם מי אתה חולק אותו ? זה המקום שבו אתרי זיכרון חברתיים באים

הם נותנים לך מקום לכתוב את המחשבות, חוויות והודעות אלה . וכאשר מדובר באבל, כולנו יודעים שהדרך היחידה להרפא היא לדבר מהלב.

עוד תכונה נהדרת של דפי זיכרון חברתיים? אנשים יראו את ההודעה שכתבתם ליקירכם ולהכיר אותו, להגיב אליו, או אולי אפילו לשתף זיכרון חדש שהם, עצמם, ינוצרו עם יקירכם. והם יהיו מסוגלים לעשות את זה באתר שלך במשך ימים, שבועות, ואפילו שנים רבות, כמו דפי הזיכרון החברתיים של www.pmemorials.com  מתארחים באינטרנט לנצח. אחרי הכל, תהליך הריפוי הוא לא באמת נגמר, ואנחנו מאמינים שהמשפחה שלך צריכה להיות מסוגלת תמיד לחזור לדף זיכרון יקירם כדי לשקף ולשתף את הזיכרונות בכל פעם שהם צריכים. זה שיחה מתמשכת, ונושא באמת חשוב.

כפי שניתן לראות לעיל, זה מקל עבור בני משפחה וחברים כדי להמשיך את השיחה על חייו של האדם האהוב על ידי שיתוף זכרונות , סיפורים, ועוד. לצפייה באתר הנצחה חברתי חי, לחץ על התמונה.

2. עזרה למשפחות לקבל תמיכה וריפוי רציפים

בעודי עובר כמה אתרי זיכרון חברתים, קראתי הודעה שמישהו כתב בעמוד הזיכרון החברתי של עמית לעבודה שלהם, כאשר הם שמעו את החדשות על מותו שלו. ברגע שהם הגיעו לעמוד הזיכרון, הם החליטו לחלוק את הסיפור של העמית לעבודה שלהם, ומה שהוא היווה עבורם. זה נתן לאמו של היקיר, חנה , הצצה לסיפור חדש על בנה שהיא מעולם לא שמעה לפני.

הסיפור היפה הזה מהעמית לעבודתו של המנוח היה מאוד ריפוי לאמו, שאולי לא הכירה צד זה את בנה. שמעה איך הוא השפיע על חייהם של אנשים אחרים והיה השפעה חיובית שיכולה לעזור בתהליך הריפוי.
אולי  המצב לאהיהכזה  אם זה היה קורה בכל דרך אחרת, או על כל פלטפורמה אחרת. העמית לעבודה אולי היה לבד בצערו, משום שהוא לא היה מוצא מזור ודרך  לחלוק את הסיפור שלו ובנוסף הוא לא יכול היה לדעת על ההלוויה. והאמא אולי לא היתה שומעת סיפור מחמם הלב על בנה אם עמיתו לעבודה לא היה משתף באתר  האינטרנט.

דפי זיכרון חברתיים מאפשרים לנו לעשות דברים קצת אחרת ממה שעשינו בעבר. אולי אנחנו יכולים אפילו להתאבל באופן מלא יותר, כי יש לנו גישה ליותר זכרונות, יותר אנשים, ויותר תמיכה. במקרה זה, אני חושב שזה נכון במיוחד.

3. משפחה וחברים יכולים לראות את ההשפעה האמיתית של חייו של יקירם

אחד היתרונות הגדולים ביותר של דפי  זיכרון חברתים הוא שהם מאפשרים למשפחה וחברים לחלוק את הסיפורים שלהם והזיכרונות של איך האדם אהוב השפיע על חייהם. תהליך זה לא רק ריפויי לאנשים שמשתפים את הרגעים האלה, אלא גם למשפחתו של האדם האהוב שנותן להם אפשרות לשמוע את הסיפורים האלה בפעם הראשונה. אחרי הכל, זה מחזק לקרוא כמה חיים שונו רק מהשפעתו של אדם אחד.

שמירת דף הזיכרון החברתי של האדם האהוב לנצח מאפשרת למשפחה, חברים, ואחרים שהושפעו מהסיפור שלו להשאיר את זכרונותיהם וסיפורים לשנים הבאות. זה הוא כלי רב עוצמה לריפוי המשפחה, מורשתו חיה עוד זמן רב אחרי שהוא נעלם ..

4. הם יכולים לעזור בדרכים בלתי צפויות, מפתיעות

יותר מפעם אחת נתקלנו במשפט  "בוא מהר, אתה חייב לראות את זה!" והינו עדים לרגע חזק שנוצר דרך פיתול של גורל, שיכול היה לקרות רק בגלל קיומם של אתרי ההנצחה החברתיים שלנו .

מה שקרה הוא, אדם שמחפש חבר שלא ראה בשנים (אולי אפילו עשרות שנים) וחשב שהוא נעלם. לאחר שעות ארוכות בילו ב- Google, הוא נתקל בעמוד הזיכרון החברתי של חבריו באתר האינטרנט של בית הלוויות. לגלות שחבר שלו נפטר היו חדשות עצובות, אבל בסופו, זה נתן לו סגירה לפרק לא סגור בחייו. ובאמצעות קריאה כל דברי ההספד והודעות הנפלאות  שוהמשפחה כתבה על הקיר מחווה שלו, הוא יכול היה להרגיש קרוב לחבר שלו בפעם האחרונה.

הסיפור הזה נועד להראות כי, כשאתה מציג דרך חדשה להתאבל ולשתף את זכרונות, דברים בלתי צפויים יתרחשו, המסייעים למשפחות לרפא ולזכור, זמן רב אחרי שהם יוצאים מהלוויה הביתה.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן