972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

מכתב עיתון דצמבר 2013

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

גלגל החיים, הסובב תמיד, לקח מאיתנו השנה 2013, ענקי תרבות, רוח וחברה:  אריק איינשטיין ז"ל, שמוליק קראוס, ספי ריבלין ז"ל, דבורה עומר ז"ל, יורם קניוק ז"ל, אמנון דנקנר ז"ל, זהרירה חריפאי ז"ל ובל נשכח את הרב עובדיה יוסף שהלוויתו היתה הגדולה ביותר בישראל עד היום כולם, תרמו לעיצוב ישראל כפי שהיא כיום. בנוסף, בעולם נציין את מרגרט תאצ'ר ראש ממשלת בריטניה בעבר, ג'יימס גנדולפיני ששיחק בתפקיד הראשי בסדרת הטלויזיה הסופרנוס, הסופר טום קלנסי, השחקן פיטר אוטול, וכמובן החודש נפרד העולם כולו מנלסון מנדלה, נשיא דרום אפריקה וזוכה פרס נובל לשלום.

כמה אנשים בוחרים בקרימציה בדרכם האחרונה? לאחרונה התפרסמו סיכומי נתוני הבחירה באוֹפְרה (קרימציה) ברחבי העולם לשנת 2012 והנתונים מראים שגם מדינות  שכנות יכולות להיות מאוד שונות כשזה מגיע לדרכו האחרונה של האדם. ניתן לראות למשל בצפון אירופה, במדינות סקנדינביה, לדוגמא בשוודיה מעל ל75% מהאוכלוסיה בוחרים באופרה לעומת פחות מ40% אצל שכנתה נורווגיה. במבט כולל ניתן לראות עלייה בבחירה באפשרות זו בדרכו האחרונה של אדם במדינות רבות. בארה"ב לדוגמא האופרה כבר הגיעה לכ43% לעומת 37% ב2007 , ברוסיה כ 48%,  בקנדה 63%,  באוסטרליה 69%  וכמובן גם בין לקוחותינו גידול בבחירה באופרה, המייצגים את הבחירה בישראל.

כמה מהנושאים שנגענו בהם ב-2013

ארנונה על קברים? לא ברור אם מדובר בספין, טעות בירוקרטית, אטימות או סתם חוסר תשומת לב אבל במהלך חודש מאי התפרסמה ידיעה לפיה ייתכן ובקרוב נאלץ לשלם ארנונה על קברי יקירנו. בעקבות כך, הצגנו לציבור הרחב אלטרנטיבה לקבורה באדמה – שריפה, וכך להימנע מתשלום הארנונה.

האם בטבריה בונים כדי שנשמות ירחפו מהקבר ? בחודש יוני פורסם כי בית משפט השלום בטבריה הוציא צו המונע חפירות במדרכה הסמוכה לשישה בתי עסק בטבריה. החפירה שהופסקה נועדה לצורך יצירת חללי קבורה – פתרון הלכתי שנועד לאפשר מעבר כוהנים בכבישים.

כך נולד מנהג הפרח על קבר – במהלך חודש יולי השנה, פורסם כי במערת רקפת שבאזור הכרמל התגלתה העדות המוקדמת ביותר למנהג, מלפני 14 אלף שנה. אז השתמשו בנענע ובמרווה

אוגוסט: ילד בן 10 גילה מומיה מצרית בבית סבתו – משחק תמים בקומה העליונה בבית שבצפון גרמניה, גרם לאלכסנדר קטלר, ילד בן 10, לגלות ארגזים מסתוריים בבית סבתו. הארגזים הכילו ארון קבורה מצרי עתיק שלא נגעו בו במשך עשורים, ובתוכו גופה חנוטה.

האם גם רבנים דואגים עוד בחייהם לגביי מקום קבורתם? – במשך שנים תהו בצפת מי הוא "האדמו"ר החשוב" שלשמו הוקמה מערת קבורה מפוארת בבית העלמין המקומי. בחודש ספטמבר, משהלך לעולמו הרב שרגא ברג – שלימד את מדונה קבלה – העיר גועשת

התפתחנו וגדלנו – גם אנחנו המשכנו להתפתח השנה והבאנו מגוון נוסף של מוצרים.

המשכנו להרחיב את סל השרותים והמוצרים שאנחנו מעניקים ללקוחותינו, אנחנו עכשיו מציעים כדי אפר בעיצובים חדשים (http://www.sympathy4u.com), מוצרי הנצחה המחברים בין העולם האמיתי לוירטואלי (QR למצבה). וכמובן שכדאי להזכיר את האופציות השונות להנצחה עם מגוון סוגי תכשיטים, ספרי זכרון , אתרי הנצחה, הפקות סרטי זכרון, חנות משלוחי אגרות התנחומים שלנו (S4U) וכמובן אפשרויות לניהול תיקי טקס אישים ומאובטחים במערכת הכספות הדיגיטלית מבית איזי סייף.

השירותים של עלי שלכת

עלי שלכת ערוכה לטפל במגוון רחב של נושאים וביניהם טיפול בכל נושאי הקבורה, ובכלל זה קבורה אזרחית, תכנון ו/או הנחיה של טקסי לוויה וקבורה המותאמים באופן אינדיבידואלי, סיוע בבחירת חלקת הקבר מתוך רשת בתי העלמין שעלי שלכת נגישה אליהם,,טיפול בפן הבירוקרטי וכמו כן היצע רחב של מוצרים ושירותים נלווים. לעלי שלכת שירות ייחודי בישראל – שריפת גופה ושירותים נלווים לכך: פיזור האפר או קבורתו.

עלי שלכת מציעה אפשרויות בחירה בתחום הלוויות והקבורה בארץ. מעבר לכך, עלי שלכת נותנת מענה אישי ומקצועי בתחום רגיש זה, שקט נפשי, סיפוק הצורך בביטחון, הפחתת הנטל על יקיריכם, הקניית שליטה ויכולת תכנון מהלכם של הדברים. כל זאת, תוך מתן דגש על קיום רצונות הנפטר או יקיריו, ביצוע יעיל ותקין של התהליך והבטחת קיומו של טקס מכובד אשר הולם את השקפת עולמכם והעדפותיכם האישיות.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן