972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

פסטיבל "חוויית המוות הקרוב"

פסטיבל "חוויית המוות הקרוב"

תושבי חבל גליסיה שבצפון מערב ספרד פוגשים את המוות בכל יום. הם פשוט מאמינים שבני האדם לעולם לא מתים, וכל שכן או קרוב משפחה הוא גלגול של אדם אחר שהסתיים תפקידו בעולם. פסטיבל סנטה מרטה דה ריברטמה (המכונה פסטיבל "חווית המוות הקרוב") הוא עדות לאמונה שבני אדם חוזרים גם אחרי המוות. מדי שנה ב-29 ביולי, מצוין בגליסיה יום חגה של סנטה-מרטה שהיתה פטרונית העיר הקטנה אס-נייבס ואחותו של אלעזר הנביא שהוחזר מהמוות לחיים על ידי ישו. פסטיבל ההודיה הענק המתקיים לכבודה כולל תהלוכה המונית במסגרתה נושאים תושבים ארונות קבורה ובתוכם אנשים חיים, המודים לפטרונית הקדושה על שניצלו ממוות בשנה האחרונה. בסיום התהלוכה, מתקיים טקס הודיה מרגש במיוחד בכנסייה המקומית וכמובן, ארוחה מסורתית לאור השקיעה.

כדאי לדעת: פסטיבל "חוויית המוות הקרוב" המסורתי נחשב למבוקש במיוחד ומשתתפים בו עשרות אלפי בני אדם המגיעים מכל ספרד. המלונות נהנים מתפוסה מלאה ומי שמתכנן להשתתף בו – מוטב שיזדרז לשריין לעצמו מקום לינה. הפסטיבל מתאים למבוגרים בלבד.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.