972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

צוואות ויפויי כח

כתיבת צוואה היא נושא שעולה בתודעה אצל כל אחד מאיתנו בגיל שונה ובעקבות אירועים שונים. המחשבה הזו מגיעה כאשר רואים את הורי חברינו עוברים מן העולם וזה מוביל למחשבות רבות על הורינו ועל משפחתנו וילדינו שלנו. כתיבת צוואה הינה חיונית מבחינה משפטית ואישית ועשויה למנוע ריבים גדולים בתוך המשפחה ואכן, רבים מרגישים הקלה לאחר כתיבת צוואה, אך עם זאת, רבים נרתעים מהפעולה מאחר שעלות כתיבת צוואה דרך עורך דין עלולה להגיע לאלפי שקלים.

לצוואה היבטים משפטיים רבים כגון מוטבים, עדים, מצב רפואי וכדומה ולמרות שליווי עורך דין אינו מחוייב על פי חוק, רבים מעדיפים לקבל את הליווי ולשלם. עלי שלכת יכולה לסייע בידכם למצוא עורך דין מתאים, במידת הצורך. חשוב! הבעת רצונך לביצוע אופרה לאחר המוות בפני בני המשפחה היא הכרחית ויש חשיבות רבה לצירוף מסמכי ההסכם מול עלי שלכת לצוואתך.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך, הוא כלי משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18, למנות איך ומי יטפל בענייניו בעתיד, במידה שלא יוכל לטפל בהם בעצמו. לפי החוק, בעת הכנת המסמך על הממנה להבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך ועליו לבחור מרצונו החופשי מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו, במקרה של שינוי לרעה באורח באופן שימנע ממנו לקבל החלטות באופן עצמאי וצלול. 

ייפוי כוח מתמשך יכול לחול על כלל ענייניו האישיים (כולל הרפואיים) ו/או ענייני הרכוש או רק לחלקם. אדם יכול להחליט על מינוי מיופה כוח יחיד וכן על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול בשמו. כמו כן הוא יכול למנות מספר מיופיי כוח. ניתן וכדאי לקבוע אם מיופיי הכוח יפעלו במשותף או בנפרד, מהו היקף הסמכויות והאחריות של כל אחד מהם וכן מי יכריע במקרה של מחלוקת ביניהם.

על מיופה הכוח לפעול על פי הנחיות הממנה, עליו לחתום ולאשר בכתב בפני עורך דין (או בפני בעל מקצוע בייפוי כוח רפואי) את הסכמתו לתוכן ייפוי הכוח המתמשך, לרבות ההנחיות המקדימות הנכללות בו. במקרים שההנחיה היא בלתי אפשרית לביצוע, בלתי חוקית או כאשר ביצועה יפגע פגיעה חמורה בממנה – אסור למיופה הכוח לפעול לפיה. במקרה כזה הוא יכול לפנות לבית המשפט ולבקש ממנו לתת הוראות כיצד לפעול. 

חשוב לדעת: החוק מתנה מינוי מיופה כוח למי שמוכרז כפושט רגל או מטפל רפואי למשל. כמו כן, מי שכבר מונה להיות מיופה כוח לשלושה אנשים שאינם בני משפחתו, אף הוא אינו רשאי לשמש כמיופה כוח לאדם נוסף.

יש לזכור כי במידה ואדם נקלע לסיטואציה בה הוא אינו סוברני לקבל החלטות, המדינה ממנה לו אפוטרופוס מטעמה. ייפוי כוח מתמשך מעניק לאותו אדם את היכולת לבחור את ה'תחליף אפוטרופוס' המתאים לו. 

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם מידע על צוואות ויפויי כח

מגוון שירותים נוספים

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.