972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

קבורה אזרחית – מה החידושים של התקופה האחרונה?

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

קבורה אזרחית (הידועה גם בכינויה קבורה חילונית) מציעה הזדמנות נאותה ואחרונה להיפרד מן החיים באמירה ובאופן הקרובים ביותר לאורח החיים ולהשקפת עולמו של האדם. בכך אנו מכבדים את הנפטר, את בני משפחתו ואת חבריו הקרובים. הטקס  המלווה את הקבורה האזרחית מאפשר לבני האדם לחלוק את רגשותיהם העמוקים ביותר, בתהליך המציב את האדם במרכז ולא את הטקס שבמקרים אחרים הופך לעיקר. הדרך הנבחרת לקיום את טקס הלוויה האישי שלכם השפעה רבה עליכם ועל יקירי הנפטר, והדרך בה הם בוחרים להפרד מיקירם עתידה להיחרט בזיכרונם.

קבורה אזרחית והאפשרויות הקיימות

קבורה אזרחית נותנת מספר אופציות. אחת האפשרויות הקיימות היא אופרה- שריפת הגופה. שריפה כאלטרנטיבה לקבורה היא לגמרי יהודית, חוקית, לגיטימית, נפוצה ומקובלת. ניתן לקבור אפר, להכניס לקבר קיים של בן משפחה, להעמיד מצבה, לשתול בשורשי עץ זיכרון, לפזר באתרים רבים ועוד אפשרויות הנצחה רבות. אחד הדברים שהביאו לתנופה בצורת הקבורה הזאת היא מצוקת הקרקעות הולכת וגדלה והעלויות גבוהות ובנוסף הקבורה נעשית לעתים בקומות, דברים שהובילו אף הם לחיפוש אחר אלטרנטיבה.

אופרה נותנת את האפשרות למגן דרכים של זכרון שלא אפשריות לרוב בדרך שאינה קבורה אזרחית. לדוגמא גן זיכרון: בגן ניתן לקבור בשורשי עץ או בתא לקבורת כד אפר.
הגן מטופח ומטופל באופן מקצועי כל השנה, העצים נבחרים בקפידה ומבני תאי האפר מתוכננים להוות חלק אינטרגרלי ממבנה הגן. כל תא קבורה נושא לוחית שיש.
בגן זיכרון ניתן לבחור סוג עץ באופן אישי לפי רצון הנפטר או בני משפחתו ולהפוך את העץ לחלקת זיכרון משפחתית. סוג זה של קבורה נחשב לאקולוגי וחסכוני.

קבורה אזרחית וחידושים טכנולוגיים

שתי דרכים מעניינות הגיעו עם התפתחות הטכנולוגית. אחת מהן היא מדליות QR אשר עושות שימוש בקוד QR המוכר לנו. הדבר נעשה באמצעות לוחית אישית המחוברת למצבה, ואשר, באמצעות סריקה על ידי טלפון חכם, מעבירה כל מתעניין לעמוד זיכרון אישי  של הנפטר. כך, כל אלה שהיו קרובים אליו, תמיד יכולים לחזור ולהיזכר ברגעים הקשורים לחייו ופועלו. בנוסף ניתן לשמור דגימת DNA, שהיא אוצר משפחתי מבחינה רפואית וגנטית ויכולה להכיל בתוכה מידע רפואי מציל חיים לדורות הבאים, וניתן יהיה להשתמש בה אף יותר ככל שיאפשרו החידושים הטכנולוגיים העתידיים.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן