972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

רכישת חלקת קבר בחיים – למה כדאי

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

במדינת ישראל, הבאת אדם לקבורה הינה ללא תשלום, וזאת במקרים בהם הנפטר הינו תושב ישראל, אשר נפטר בישראל, ואשר הובא לקבורה במקום מגוריו, או לחילופין, תושב ישראל אשר נפטר במהלך שהותו בחו"ל והובא לקבורה במקום מגוריו. ברוב המקרים, אדם זכאי לקבורה בחינם במידה והוא הובא לקבורה בעיר מגוריו.

כיום, יותר ויותר אנשים מבצעים רכישת חלקת קבר בחיים, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם קבר במיקום המועדף עליהם, הן ברמת מיקום בית העלמין והן ברמת מיקום אחוזת הקבר בתוך המתחם. בנוסף, אנשים המעוניינים לקיים טקס קבורה אלטרנטיבי , כלומר, טקס קבורה חילוני- אזרחי, מקפידים ברוב המקרים, לבצע רכישת חלקת קבר באחד ממתחמי בתי עלמין הפרושים ברחבי הארץ.

כמה עולה חלקת קבר?

העלות הכספית לרכישת חלקת קבר נקבעת על ידי משרד הדתות. במקרים בהם אדם מסוים מבקש לרכוש קבר בתוך בתי עלמין לצורך קיום טקס קבורה אזרחי, מועמדת לרשותו האפשרות לקבוע את אופי הטקס ותכניו.

כיום, עקב מצוקת קרקעות הולכת וגדלה במדינת ישראל, וזאת בשל שטחה המצומצם של המדינה, בחלק מבתי העלמין בערים הגדולות כבר עברו לשיטת קבורה רוויה, במסגרתה מתקיים הליך קבורה צפופה על מנת לחסוך בשטח הקבורה.

במידה וגם אתם רוצים לבחון את עלויות רכישת חלקת הקבר בעודכם בחיים, ובמידה וגם אתם רוצים לדעת יותר על הליכי הקבורה האלטרנטיביים, זה הזמן להכיר את השירותים המקצועיים של חברת "עלי שלכת", המתמחה במתן פתרונות קבורה ושירותי קבורה.  בין יתר השירותים העומדים לרשותכם תמצאו שירות רכישת חלקות קבורה המותאמת לצרכים הפרטיים שלכם.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן