972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

תכירו – בית עלמין אזרחי

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

בית קברות אזרחי הינו מתחם קבורה המיועד בעיקר למי שאינם מעוניינים להיטמן בבתי עלמין אורתודוקסים ולתושבי מדינת ישראל אשר אינם מוכרים כיהודים, או לחילופין, לאילו אשר יהדותם מוטלת בספק  . חשוב להדגיש כי בתי העלמין האזרחיים מיועדים בעיקר לתושבי ישראל המוכרים כיהודים, המעוניינים לסיים את חייהם בדרך התואמת לאורח חייהם החילוני אותו הם קיימו עד למועד פטירתם.

בניגוד לדעה הרווחת, הקבורה האזרחית איננה מתנגשת או נוגדת את הליך הקבורה הדתי, ולפיכך אין כל מניעה לשלב סממנים יהודיים במהלך קיום טקס קבורה אזרחי. שילוב של אלמנטים דתיים- מסורתיים בטקס הקבורה האזרחי יכולים לכלול בין היתר את טקס הקריעה וקריאת הקדיש. בתי הקברות האזרחיים במדינת ישראל  נתפסים כממוקמים בעיקר במושבים וקיבוצים, אך כיום ניתן למצוא יותר ויותר שטחים עירוניים המוסבים לצרכי הקבורה האזרחית.

בית קברות אזרחי

עלי שלכת – שירותי קבורה בהתאמה אישית

עלי שלכת הינו גוף אשר הוקם לצרכי מתן שירותים וסיוע בכל הקשור להליכי הקבורה האזרחית בישראל. עלי שלכת אשר הוקמה בשנת 2004 , זיהתה צורך הולך וגובר בקרב החברה החילונית –אזרחית במדינת ישראל בכל הקשור לקיוםטקסי קבורה בבתי הקברות האזרחיים במדינת ישראל.

כמענה לצרכים השונים, מעמידה לרשותכם חברת "עלי שלכת" סל שירותים נרחב הכולל בין היתר: רכישת חלקות קבורהבבתי העלמין האזרחיים במדינת ישראל, הסעת נפטרים במסגרת מסע הלוויה אל בית העלמין, שירותי טיפול בכל הנוגע להליכי בירוקרטיה (רישיון קבורה, הודעת פטירה, תעודת פטירה וכו), תכנון טקסי לוויה בהתאמה אישית על פי דרישת בני משפחתו של הנפטר, או לחילופין, על פי כתב הצוואה של הנפטר בכל הנוגע להבאתו לקבורה אזרחית, אספקת ציוד אירועים לצרכי קיום טקס הקבורה או לשימוש במהלך תקופת האבלות (שבעה, טקסי זיכרון וכו) ועוד מגוון נרחב של שירותים המותאמים לצרכי המשפחה ודרישותיה.

חשוב לדעת – בתי הקברות האזרחיים במדינת ישראל הם חלק מהטמעת התרבות הישראלית –אזרחית בחיי החברה בישראל. תרבות זו דוגלת במתן אפשרות שוויונית לכל אדם לבחור את אופן הסתלקותו מהעולם ואת אופי טקס הקבורה התואם את אורח חייו החילוני- אזרחי אותו הוא ניהל עד למועד פטירתו.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן