972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

בית עלמין אלטרנטיבי

עוד מאמרים:

מצבות, עלי שלכת, ארון קבורה שריפת גופות, קבורה אזרחית

קבורה אזרחית בישראל ב-2024

המוות כידוע, הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, ועם מותו של אדם אהוב מתעוררת השאלה – כיצד ירצה להיקבר? בישראל, לצד קבורת ההלכה היהודית, קיימת אופציה

עלי שלכת, שריפת גופות, שריפה, קבורה אזרחית, מעמדי פרידה

עלי שלכת

עלי שלכת הינה בית לוויות מודרני העוסק בקבורה אזרחית, שריפת גופות, טקסי לוויה ואזכרה, מפעלי הנצחה, אדמיניסטרציה וטיפול בירוקרטי, יעוץ בתחומים שונים ושירותים נלווים נוספים.

בקשה לתעודת פטירה, עלי שלכת, שריפה, קבורה אזרחית, מעמדי פרידה, שריפת גופות

בקשה לתעודת פטירה

הגשת בקשה לתעודת פטירה היא תהליך חשוב העוקב אחר האירוע המצער של פטירתו של אדם. מסמך משפטי זה משמש כהוכחה רשמית למותו של אדם ונדרש

עלי שלכת, שריפת גופות, יתרונות של שריפת גופות, שריפה, קבורה אזרחית, מעמדי פרידה

יתרונות של שריפת גופות

שריפת הגופה, תהליך הפחתת גופה לאפר, צברה בשנים האחרונות פופולריות כחלופה לשיטות הקבורה המסורתיות. חיבור זה בוחן את היתרונות של שריפת גופות, תוך הדגשת הקיימות

שיתוף:

בתי הקברות שימשו קרקע למקום המנוחה האחרון של יקירינו. עם זאת, הרעיון של בית קברותמנוחה אלטרנטיבית – מה כל הסיפור? מסורתי לא בהכרח מתיישב עם האמונות והערכים של כולם. בשנים האחרונות צמח בית קברות אלטרנטיבי כדרך ייחודית וחדשנית לכבד את החיים ולחגוג את מגוון הקיום האנושי.

בית חולים אלטרנטיבי

בית קברות חלופי מאתגר את התפיסה המקובלת של שטח קבורה על ידי כך שהוא מציע דרכים חדשות לזכור ולהנציח את הנפטרים. בתי קברות אלו מספקים מגוון אפשרויות העונות על העדפות אישיות, ומאפשרות לאנשים להתאים אישית את מקום המנוחה האחרון שלהם באופן שמשקף באמת את חייהם ואת זהותם הייחודיים.

 

חלופה אחת כזו היא הרעיון של שטח קבורה מנוחה אלטרנטיבית – מה כל הסיפור?טבעי. בתי קברות ידידותיים לסביבה אלו נותנים עדיפות לקיימות סביבתית, דוגלים בשימוש בארונות מתכלים או בתכריכים מתכלים והימנעות מנוזלי חניטה וקמרונות קבורה מבטון. במקום מצבות מסורתיות, קבורה טבעית כוללת לעתים קרובות עצים מקומיים או פרחי בר כסמנים, ויוצרים נוף שליו וטבעי המשתלב בצורה חלקה עם הסביבה שמסביב. בית הקברות האלטרנטיבי הזה מציע לא רק גישה בת קיימא לשיטות קבורה, אלא גם מספק מרחב שליו עבור יקיריהם לבקר ולהרהר במעגל החיים.

בית חולים אלטרנטיבי

במקום שורות המצבות המסורתיות, הפארקים האלה משלבים פסלים, יצירות אמנות וגינון כדי ליצור מרחב זיכרון שליו ומושך מבחינה ויזואלית. כל אנדרטה יכולה להיות מותאמת אישית כדי לשקף את אישיותו ותחומי העניין של הנפטר, ולאפשר למשפחות ליצור מחווה ייחודית ומשמעותית באמת. פארקי זיכרון מארחים לעתים קרובות אירועים ופעילויות המעודדים מעורבות קהילתית, ומטפחים תחושת אחדות ותמיכה בקרב המבקרים.

 

ישנם גם בתי קברות המאמצים מגוון תרבותי ומנהגים דתיים אינדיבידואליים. בתי קברות אלו מספקים חלקים או אזורים ייעודיים הנותנים מענה לאמונות ואמונות שונות, ומבטיחים שמקום המנוחה האחרון של כולם מתיישב עם המסורות הדתיות או התרבותיות שלו. על ידי הכרה וכבוד לצרכים המגוונים של אנשים, בתי קברות אלו יוצרים מרחבים מכילים שבהם כולם מרגישים מוערכים ומובנים.

 

בית קברות חלופי לא רק מספק גישה אישית ומכילה לנוהלי קבורה, אלא גם מאתגר את הגישות החברתיות כלפי מוות ואבל. על ידי אימוץ היצירתיות והגיוון, בתי הקברות הללו מעודדים אנשים לחגוג את החיים ולזכור את יקיריהם בדרכים ייחודיות ומשמעותיות. הם משמשים כתזכורת לכך שהמוות הוא חלק טבעי מהחיים וניתן לכבד אותו בדרכים המשקפות את הקלטת העשירה

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.