972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

דברים שכדאי לדעת על קבורה אזרחית

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

קבורה אזרחית, הידועה גם בשם קבורה חילונית או קבורה אלטרנטיבית, מתקיימת במקרים רבים בבתי קברות המיועדים מראש לצרכי קיום הליכי קבורה בעלי אופי חילוני- אזרחי, המיועד לכלל אותם אנשים אשר אינם מעוניינים (או אינם יכולים) להביא לקבורה את יקיריהם במסגרת הליך הקבורה הדתי המתקיים בבתי העלמין הממלכתיים.

הסיבות בגינן פונים ישראלים רבים לקבורה אזרחית כוללות שתי סיבות עיקריות: האחת, בשל העובדה שדתם של הפונים איננה יהודית, והשנייה נובעת מהעובדה שהשקפת עולמם של המיועדים לקבורה חילונית בבתי העלמין הפרטיים הינה השקפת עולם חילונית.

כמה עולה חלקת קבר בבתי עלמין?

מחירה של חלקת קבר בבתי עלמין נקבעת בין היתר על פי מיקום בית העלמין, קביעת המדיניות של החברה המנהלת בנוגע לתעריפי חלקות הקבורה וכמובן גודל החלקה ושטחה.

קיום טקסי לוויה בקבורה אזרחית

טקסים אלו מתאפיינים בסגנונות שונים השונים במהותם ובתוכנם מטקסי הקבורה הדתית. חשוב לציין שבניגוד לדעה הרווחת, לא מעט אנשים המייעדים את הליך קבורתם בקבורה אזרחית, מבקשים לכלול במסגרת הליך טקס הלוויה גם סממנים דתיים הכוללים בין היתר את טקס הקריעה ואת קריאת הקדיש. טקסי הקבורה החילונית דומה בתוכנה בהליך קבורה נוצרית, וזאת בשל העובדה שניתן לטמון את הנפטר בתוך ארון קבורה, ולבצע את הליך טקס הלוויה כאשר ארון הקבורה מונח אל מול באי הטקס.

אנחנו בחברת "עלי שלכת" מתמחים בארגון טקסי קבורה אזרחית, ובנוסף, מעמידים לרשותכם שירותי קבורה אלטרנטיביים נוספים הכוללים בין היתר גם הליך של שריפת גופות בישראל.

או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן