972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

דגימת DNA – תובנות מהעבר לשימוש בהווה וחיזוי העתיד

זכרונות מחזיקים זמן מה אך יכולים לדהות כמו תמונות יקרות לליבנו. לא כך עם מטען גנטי. טכנולוגיה חדשנית מאפשרת לראשונה איחסון פרטי של דגימת DNA (קוד גנטי) ממש אצלנו בבית. הזדמנות חד פעמית לעשות שימוש בעבר למען הדורות הבאים.

דגימת DNA היא אוצר משפחתי מבחינה רפואית וגנטית. שמור את קוד החיים המיוחד הזה לפני שהוא נעלם לעולמי עד. המידע המופק מדגימת DNA יכול לשמש בעתיד את הדורות הבאים בחשיפת מידע רפואי מציל חיים.

ככל שהידע הרפואי גדל, מתרחבות אפשרויות השימוש בדגימה והיא רלוונטית לעתיד אפילו עוד יותר.

מה זה DNA?

כל אדם נושא כ- 20 אלף גנים, שברובם זהים מאדם לאדם והשוני בין בני האדם בסופו של דבר נובע משינויים קטנטנים. המולקולות הארוכות של ה DNA נמצאות בתאים בגופנו ומאורגנות בשרשראות שנקראות כרומוזומים. הכרומוזומים נושאים כמות רבה של DNA שרובו עדיין לא פוענח.

לבני אדם יש 23 כרומוזומים ואין קשר בין מורכבות האורגניזם לכמות הכרומוזומים שבו, סוסון ים למשל מכיל 24 כרומוזומים. כרומוזומים מאורגנים בחלקים הנקראים גנים ואם ה DNA זה ספר הבישול אז הגנים

הם המתכונים. הגנים נכתבים באותיות לטיניות A,B,C.. ומורים לתאים בגופנו כיצד להתנהג ואילו תכונות עליהם להציג על ידי שילוב אותיות בסדר מסוים. הרכבי גנים תקינים יוצרים תאים בריאים, ואילו מוטציות בגנים למעשה יוצרות את המחלות השונות.

כל ילד יורש מהוריו מוטציות שונות והמטען הגנטי שלו בעצם יוצר משהו חדש המבוסס על העבר. לטוב ולרע. לפעמים המוטציה אינה מורגשת והגוף עדיין יודע לפענח את הגן באופן תקין, ולפעמים המוטציה הכניסה שינוי של ממש בגן ואז הסיכוי למחלה גדל בהתאמה למהות השינוי.

על DNA Memorial:

DNA Memorial היא חברה חדשנית, מעבדותיה הוקמו בשנת 2012 בקנדה והפיתוח העיקרי שלה הוא האפשרות לאחסן את המוצר המוגמר, דגימת הDNA , בטמפרטורת החדר ללא תנאים מיוחדים, ללא עלות וללא תאריך תפוגה. דגימת ה DNA נשארת חיונית לנצח באחסון ביתי פשוט.
"עלי שלכת" הינה הסוכן הבלעדי של DNA Memorial בישראל.

למה לבצע שימור DNA?

גישה לאלבום המשפחתי תאפשר לרופאים לאבחן מוטציות גנטיות לאורך שנים ולצפותמראש מחלות כולל האם יתפרצו ומתי. כיום היכולת הזאת מוגבלת למספר מחלות וסוג סרטן ועם התפתחות הרפואה הידע גדל ומתרחב למחלות נוספות וסוגי סרטן שונים מדי שנה. דגימת DNA מאפשרת להתאים סוגי תרופות וטיפולים באופן אישי, ואף טיפולים גנטיים.

ניתן לזהות סיכוי למחלות ו"להקדים תרופה למכה". למשל, מי שנמצא בסיכון גבוה ללקותבסוג סרטן מסוים, מחלה המטולוגית, מחלות לב או אוטואימוניות יוכל להתחיל אבחון מוקדם, בקרה ואף טיפול. הלקוח מקבל דו"ח המציג את סיכוי היתכנות המחלות באחוזים. איתור מוטציות גנטיות העוברות בתורשה. איתור נטייה להתמכרות ותכונות מולדות.

הפקת דו"ח לפי חלוקה באחוזים של מקור גנטי/ דתי/ ארץ מוצא יכול לשמש במדינותמסוימות לצורכי הגירה, יכול לעזור במקרי אימוץ והתחקות אחר שושלת משפחתית. הגישה הרפואית השתנתה רבות בשנים האחרונות. היום יודעים שרוב המחלות בהן אנו חולים מקורם במוטציה גנטית כזו או אחרת והטיפול הפרטני המותאם באופן אישי לפציינט הוא נגזרת של הגנום האישי שלו ושל משפחתו.

עולם הרפואה המסורתי מבוסס בעיקרו על סטטיסטיקה כאשר כיום המגמה היא פרטנית ומתן טיפול מונע.עלות המוצר בהשוואה לתועלת הרפואית שניתן להפיק ממנו היא מינורית. איסוף DNA לאחר פטירה זה שירות הניתן בישראל אך ורק על ידי חברת "עלי שלכת".

מעבדות רבות בעולם כלל לא מקבלות DNA של אדם שנפטר ולכן השירות ייחודי גם ברמה העולמית. השירות מחולק ל 4 אפשרויות שונות ומשלמים רק על מה שמעוניינים לקבל.

לאחר שריפה לא ניתן להוציא DNA ולאחר קבורה זה מאוד מסובך עד בלתי אפשרי ולכן גם אם אין החלטה לגמרי מגובשת, לא כדאי להתלבט ופשוט לבצע את הבדיקה. ניתן לבצע דגימת רוק ולשמור אותה עד 30 יום ורק אז להחליט אם מעוניינים ליצור ממנה דגימת DNA או לא. הDNA של הנפטר "חי" לנצח וזו מזכרת חיה ומרגשת.

אולי בעתיד ניתן יהיה לשבט את ה DNA.


אנו מציעים 4 מוצרים:

  1. בקבוקון נושא דגימת ה DNA בקופסה מהודרת לשימור בבית הלקוח ללא תנאי אחסון מיוחדים ותעודה רשמית מהמעבדה.
  2.  דו"ח פילוח מקורות משפחתי המפרט מוצא אתני וקשרי משפחה. מתאים גם לילדים מאומצים.
  3. דו"ח פילוח גנטי מבוסס על מחקרים אחרונים בתחום המציג היתכנות למחלות תורשתיות המטולוגיות, סרטן, מחלות אוטואימוניות, מוטציות גנטיות, תגובות לתרופות, תכונות שונות, נטייה להתמכרויות ועוד. הדו"ח מציג את מירב האינפורמציה מאחר ויש מצבים בהם ניתן לראות היתכנות גבוהה למחלה מסוימת וגם תגובה מיוחדת לתרופה רלוונטית והקשר בין פיסות המידע האלה עשוי להציל חיים.
  4. דו"ח ספציפי לסרטן השד והשחלות. המצאות המוטציות הגנטיות הידועות היום, היתכנות המחלה ובמקרים מסוימים ניתן לחזות אף מתי היא אמורה להתפרץ.
או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.