972-732755750+
1-800-333-188

עלי שלכת

שריפת גופות הופכת לפופולארית מתמיד בישראל

עוד מאמרים:

קבורה אזרחית, עלי שלכת

קבורה אזרחית במימון המדינה

הידעתם? בישראל נהוגה קבורה אזרחית במימון המדינה  למי שמבקש להיקבר בטקס אזרחי במימון המדינה, ולא ידע מה זה אומר – הנה כמה תשובות שיעשו לכם

כדאי לדעת

מדוע מומלץ להזמין שירותים מראש? על פי נתוני ביטוח לאומי קרוב לשליש מהאוכלוסייה רוכש חלקת קבר בעודם בחיים. עם זאת, חלק ניכר אינם מודעים לכך

הנפקת תעודת פטירה

תהליך הנפקת תעודת פטירה מתחיל מהוצאת הודעת פטירה שהיא למעשה מסמך החתום על ידי רופא הקובע את מותו של המנוח. הודעה זו מהווה מסמך חיוני

הוצאת תעודת פטירה

הודעת פטירה, אותה מקבלים לידיהם בני משפחתו או קרוביו של המנוח, היא למעשה מסמך מטעם בית החולים ובאישור רופא הקבוע את מותו של האדם. תעודת

שיתוף:

שריפת גופות אסורה על פי ההלכה היהודית וגם לפי חוקי השריעה המוסלמים. לכן מפתיע לגלות על הפופולאריות ההולכת וגוברת של התהליך. זאת בזכות אוכלוסיות אשר לא מחוייבות לכך לפי דתן ומסיבות רבות אחרות. חשוב לדעת שהתהליך חוקי לחלוטין ישראל, והתגברות תהליכי החילון הופכת אותו ליותר שכיח ממה שנוטים לחשוב.

שריפת גופות – מי בוחר בתהליך?

לאנשים הבוחרים בהליך הקבורה הזה שיקולים רבים. בין אלו הבוחרים בשריפת גופתם נמצאים אנשים אשר למרות השתייכותם לדת מסויימת בוחרים באורח חיים חילוני לחלוטין או שהינם בכלל אתאיסטים או אנטי-תאיסטים. בנוסף קיימות סיבות אידאולוגית של שמירה על איכות הסביבה וחסכון בקרקעות- בתי העלמין במתכונתם הקיימת נראים ממש כמו מתחמים עירוניים עם גורדי שחקים אשר כולם-כולם קברים.

כיצד מתבצע ההליך?

בשלב ראשון מוכנסת הגופה אל תוך מיכל מיוחד העשוי לרוב מקרטון גלי או מעץ. לרוב ניתן למצוא אצל יצרני ארונות הקבורה גם מכלים מיוחדים המיועדים במיות לשריפת גופות. לאחר הכנסת הגופה אל המכל היא מועברת לשריפה בתוך תא ייעודי בכבשן. תהליך השריפה עצמו אורך כשעתיים והוא מתבצע בטמפרטורה גבוהה מאוד. לאחר סיום תהליך השריפה, ולאחר שהאפר התקרר, האפר נאסף אל תוך כד מיוחד.

שכיחות במדינת ישראל

במדינת ישראל החלה העלייה בשכיחות של שריפת גופות. למרות האיסור בדתות הדומיננטיות בישראל, יהדות ואיסלאם, בעלי דתות אחרות או אתאיסטים בוחרים  בשריפת גופות מתוך אידאולוגיה המתנגדת לטקסים דתיים והרצון למעמד פרידה ההולם את השקפת עולמם או הרצון למעמד אישי המתאים לנפטר ובני משפחתו. השכיחות עולה כמובן בעקבות העלייה בזמינות- עוד ועוד חברות מעניקות שירותים בתחום הקבורה האלטרנטיבית.

שריפת גופות ב"עלי שלכת"

חברת "עלי שלכת" החלה את פעילותה בתחום שירותי האופרה (שריפת גופה) בשנת 2003 בחקר מעמיק של משמעויות ומגמת שירותי האופרה בעולם, ההיבטים החוקיים במדינת ישראל, ההשלכות בנושא איכות הסביבה ועוד. לאחר ניתוח מעמיק של תוצאות מחקרינו החלטנו להניע קדימה את פרויקט הקמת האופרה (משרפה) העברית הראשונה במדינת ישראל, וזאת כחלק מתפיסת עולמינו כמובילי תחום דרכו האחרונה של אדם במדינת ישראל, על כל משמעויותיה. ב"עלי שלכת אנו מציעים שירותים רבים בתחום האופרה ובתחום הקבורה האלטרנטיבית והאזרחית, על מנת ליצור מעמד פרידה המותאם לכם ולבני משפחתכם באופן אישי.    
או

השאירו פרטים:

קטלוג עד לביתכם!

הקטלוג המקיף והמלא של עלי שלכת עם כל התשובות לשאלות שלכם בכל מה שקשור לקבורה האזרחית בישראל

זיכרונות של הלב

מה זה אבל?
איך מסבירים מוות?

איך מכילים תחושת אובדן? מה עושים כשרוצים לבכות? איך להכיל בדידות וגעגוע? איך מתמודדים עם עצבות, ייאוש או כעס? ספר ילדים חדש נותן את המענה המקיף ביותר לשאלות, מחשבות ומכאובים המלווים ילדים בעת פטירה של אדם קרוב.

דילוג לתוכן